ALMANCA PROGRAMIMIZ

Ders süresi : Her bir seviye 84 saat
Seviyeler : A1 / A2 / B1

Program içeriği:

Günlük yaşamda ya da İş hayatında önemli yabancı dillerden bir tanesidir. Özellikle otomotiv ve turizm sektöründe oldukça ihtiyaç duyulmaktadır.
Deneyimli Almanca öğretmenleri ile özenle seçilmiş kitap ve materyaller ile eğitim verilmektedir.
Derslere düzenli devam eden öğrenciler ilk seviye sonrasında bile günlük hayata dair basit cümleler kurabilir ve kısa metinleri okuyup yazmayı öğrenir. Kendini diğer kişilere tanıtabilir. Yaşadığı yer, sahip olduğu nesneler ve tanıdığı kişilerle ilgili basit bilgiler alabilir ve verebilir. Kendisi ile yavaş ve anlaşılır şekilde konuşulduğunda başlangıç düzeyinde iletişim kurabilir.

Biz ne yapıyoruz?

Her kurun ortasında ara sınav ve kurun sonunda bir üst kura geçebilmek için sertifika sınavı yapılmaktadır. Sınav, Gramer, Okuma-Anlama, Dinleme ve Yazılı Anlatım olarak yapılmaktadır.

• Okuma Yazma konuşma dinleme yetilerini geliştirme
• Almanca Kelime çalışmaları
• Telafi çalışmaları.
• Dersler tamamı formasyon sahibi, uzman eğitmen kadrosu tarafından verilir.
• Özgün ders materyalleri kullanılır.
• Dersler teknoloji donanımına sahip sınıflarda yapılır.

 Tüm bu çalışmaları, kursiyerlerimize ücretsiz olarak verdiğimiz, özgün materyallerimizle destekliyoruz.

Aile birleşim Sınavı ve Vize danışmanlık hizmeti

İkamet yasasına göre Almanya’daki eşinin yanına yerleşmek isteyen yabancılara vize talebinde bulunurken kendi ülkesinde A1 düzeyde Almanca bilgisine sahip olduğunu belgeleme zorunluluğu gerekmektedir.
Bu belgenin istenme nedeni Almanya’ya gelecek olan bu kişilerin, basit bir şekilde de olsa Almanca iletişim kurmalarını sağlanmasıdır.
Kurumumuzda Aile birleşim sınavı hazırlık kursu sınav konusunda deneyimli öğretmenler ve uygun kitaplar ile verilmekte olup kursumuza devamsızlık yapmaksızın katılan öğrencilerimizde % 98’lik başarı gözlemlenmiştir.
Sınav başvurusu ve sonrasında Aile birleşim vize işlemleri için kurumumuz aynı zamanda danışmanlık hizmeti de vermektedir.