PRIMARY (1,2,3,4. SINIFLAR)

İlköğretim sınıflarına yönelik hazırlanan programlarda AMACIMIZ; çocuklarımızın yabancı dil bilen bir birey olarak yetişmesini sağlamak, okullarındaki İngilizce notlarını yükseltmek, neşeli ve kalıcı bir şekilde İngilizce öğrenmelerini sağlamaktır.

İNGİLİZCE ÖĞRENMEYE HANGİ YAŞTA BAŞLAMALI?

Dünya’ki tüm dilbilimcileri yabancı dil öğrenmeye başlamada en ideal yaş’ı 3-4 olarak belirlemişlerdir. Gelişen ülkelerde bu yaş 1 yaşına kadar düşmektedir.

Günümüz gelişen ülkemizde yabancı dil dersleri ilkokul 2. Sınıf’a kadar düşürülmüştür. Oysa bilinçli anne-babalar çocuklarını 4-5 yaşından itibaren bir kursa veya yabancı dil eğitimi veren anaokullarına göndermektedirler.

Çocukların doğup ilk kelimeleri söyleme şekli ile öğretilen yabancı dil küçük çocuklar için İngilizce’yi öğrenmede daha zevkli hale getirmektedir.

NASIL ÖĞRETİYORUZ?

Gruplar yaşlara ve uygulanan seviye tespit sınavı sonucuna göre oluşturulmaktadır. Hedefimiz konuşulanı ve okuduğunu anlayabilen, düşüncelerini anlatabilen ve yazabilen bireyler yetiştirmektir.

Uzmanlaşmış eğitim kadromuz ile İngilizce çocuklarımız için bir ders olmaktan çıkar eğlenerek öğrenme yöntemine dönüşür. Öğrencilere etkinlikler aracılığı ile daha fazla öğrenme, İngilizceyi daha etkin bir şekilde anlama ve konuşma konusunda özgüven kazandırılmaktadır.

Enlish Home öğretmenleri, öğrencilerin bina kapısından girmelerinden başlayarak, derslerde, ders aralarında, uygulama ve etkinliklerde, kütüphanede kafeteryada ayrıca ve 3D ve Webinar uygulamaları ile evde de eğitimi desteklemektedirler.

ETKİNLİKLER

Ayrıca uygulama atölyelerimiz ile öğrencilerimizin sosyal yönlerini geliştirici çalışmaların yanı sıra Kültür gezileri, okul ziyaretleri, yurt dışı ziyaretleri, yabancı öğretmenler ile iletişim, dans İngilizce ve Türkçe drama gibi etkinlikler yapılmaktadır.

SECONDARY (5-6-7-8. SINIFLAR)

İlkokul 1. Kademiyi tamamladıktan sonra çocuklar artık yavaş yavaş sınavlara hazırlanmaya başlamaktadırlar. Burada diğer derslerden farklı olarak İngilizce önem arz etmektedir, çünkü genelde aynı sayıda yapılan doğru sorularda fark İngilizce’yi en iyi yapanda ortaya çıkmaktadır.

ENGLIS HOME olarak biz ortaokul 5. Sınıftan itibaren bunun temellerini atmaya başlıyoruz. Her türlü İngilizce sınavlarında doğru cevaplama okuduğunu anlamaktan geçmektedir. Bu yüzden ezber ve kalıplar şeklinde öğretilen yabancı dil günü kurtarmaktadır.

  1. ve 8.sınıflarda ise 5 ve 6. Sınıfta atılan temellerin üstüne inşa ederek TEOG sınavına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

SECONDARY (5-6-7-8.SINIFLAR)

Tüm sınıflarımızda Akıllı Tahta , Projektör ve Bilgisayar bulunmaktadır.

İlköğretim öğrencilerinin eğitim aldığı sınıflar yetişkinlerden ayrı ortamda bulunmaktadır.

NASIL ÖĞRETİYORUZ?

Okuldaki müfredatın çok ilerisinde İngilizce öğretimi uygulanmaktadır.

Eğitimimizde English with fun (Eğlenerek öğrenme ) metodu uygulanmaktadır.

Akıllı tahta, projektör ve bilgisayar kullanılarak uygulanan görsel ve işitsel metod çocuklarımızın öğrendiklerini daha kolay hatırlamalarına yardımcı olur.

Yabancı öğretmenler ile pratik yapma imkanı sağlanmaktadır.

Haftada 6 saatlik program ile günlük konuşmaları anlayabilecek ve ifade edecek seviyeye gelme olanağı sunulmaktadır.