İŞİTSEL MİSİNİZ? - GÖRSEL Mİ ?

Doktor size bir ilaç vermeden önce mutlaka sizlere testler,tahliller yaptırır ve ilaçlarınızı sonucuna göre verir. Sonrasında da’ ilaçlar bitince kontrole mutlaka gelin’ der.

TÜRKİYE'DE BİR İLK !

Bizler, çocuklarımız İngilizce öğrenmeye başladığımız da bizlere ‘Seviye Tespit Sınavı’ uygulanır ve seviyemize göre İngilizce öğretimine başlarız. Ama sonrasında kontrol var mı bilinmez.

ENGLISH HOME sadece seviye tespit sınavını yeterli bulmayıp Amerika’nın Stanford Universitesi tarafından onaylı ”IVA” testi ile İngilizce öğrenmeye geliştirmeye başlayanları test edip kişinin İŞİTSEL veya GÖRSEL yanlarının hangisinin güçlü olduğunu tespit ediyor.

Bu test ile, %100 doğru tespit, öğrencinin İŞİTSEL ise işitse yönlerine göre GÖRSEL ise görsel yönlerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Peki bu çalışmaları yapan öğretmenlerimiz İŞİTSEL ci mi veya GÖRSEL ci mi Tabi ki öğretmenlerimiz de bu testten geçmekte ve eğitim-öğretim bu kriterlere göre yapılmaktadır.

YETENEKLERİNİZİ KEŞFETTİNİZ Mİ?

DİL EĞİTİMİNİZİ İŞİTSEL METODLARLA MI YOKSA GÖRSEL METODLARLA MI DAHA KALICI ÖĞRENİRSİNİZ?

English Home da yeteneklerinizi ve potansiyellerinizi keşfediyoruz. İşitsel yetileriniz mi güçlü yoksa görsel yetileriniz mi daha güçlü öncelikle onları belirliyoruz. İngilizce seviyenizin yanı sıra işitsel ve görsel yeteneklerinize göre sınıflarımızı belirleyip, Öğretmenimizi de ona göre seçiyoruz. Yani İşitsel becerileri yüksek olan bir sınıfımıza işitsel becerileri yüksek öğretmenimizi Görsel becerileri yüksek olan öğrencilerimize ise görsel becerileri yüksek öğretmenlerimizi atıyoruz.

İşitsel Beceriler

İşitsel becerileri güçlü olan bireyler,

 • Duyduklarını daha rahat anlar,

 • İşitsel algıları daha güçlüdür,

 • İşitsel farkındalıkları daha güçlüdür,

 • Hafızaları ve dil becerileri daha hızlı gelişir.

İşitsel becerileri güçlü olan öğrencilerimizi, dil gelişimleri daha hızlıdır. Kelime bilgilerini geliştirmek yabancı dil öğrenenler için büyük önem taşımakta­dır. Sözcük dağarcığının gelişip zenginleşmesi hayat boyunca devam eder. Kelime hazinelerini işitsel materyaller yardımıyla zenginleştirenler öğrendikleri ya­bancı dili daha kolay anlayıp konuşabilmektedirler.

İşitsel becerileri güçlü olan öğrencilerimiz,

english-home_isitsel

Görsel Beceriler

visual_branding

Görsel becerileri güçlü olan bireyler,

 • Perspektif,

 • Parça – bütün ve şekil – zaman algısı,

 • Ayrıntıları fark edebilme,

 • Görsel bilgileri daha hızlı algılama,

 • El göz koordinasyon becerileri daha yüksektir.

Görsel becerileri daha güçlü olan öğrencilerimizi,

 1. Tahtaya şekil, kroki ve resim çizerek,

 2. Flaş kartlar kullanarak,

  Posterlerle,

 3. Video görüntüleri ile, İngilizce eğitimi sağlıyoruz.