O6ZETQ0

Liseye yeni başlamış ya da devam etmekte olan öğrenciler için hazırlanmış programlardır.

  • Okullarındaki dil eğitiminin yetersiz olacağını ,

  • Yabancı dilin sadece gramer ve kelime bilgisinden ibaret olmadığını ,

  • Okuma,yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmenin çok önemli olduğunu,

  • Yabancı öğretmenden eğitim almanın kendilerine çok şey katacağını düşünen öğrencilerimiz için ideal programlardır.

Sınıflarımızı nasıl oluşturuyoruz?

  • English Home’ da eğitim almak isteyen her öğrencimizi öncelikle bir seviye tespit sınavına alıyoruz.

  • Sınav sonuçları bize öğrencilerimizin neleri yapıp, neleri yapmadığını gösteriyor.

  • Yapılamayanlardan yola çıkıp, ihtiyaçları ortak olan öğrencilerimizi gruplayarak, eğitimimize başlıyoruz.

İngilizce Eğitimimizi nasıl yapıyoruz?

Hedefimiz öğrencilerimizi okul müfredatlarının ötesine taşımak, İngilizcenin etkili şekilde kullanılabilmesini sağlamak.

Bunun içinde konuşma ve uygulama ağırlıklı İngilizce eğitim yöntemi olan COMMUNICATIVE APPROACH (İLETİŞİMSEL YAKLAŞIM)’ ı uyguluyoruz. Bu yöntemde asıl olan; derslerin öğrenci merkezli yapılması ve öğrencilerin etkin bir şekilde derslere ve aktivitelere katılmasıdır. Bunu sağlamak için de, bu yöntemin uygulanabileceği sınıf ortamlarını oluşturmakta, bu ortamları her türlü teknoloji ile donatmakta ve bu öğretim yöntemine uygun ders materyallerini Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde kullanmaktayız.

Eğitimimizi Taçlandırıyoruz!

Türkiye’ de bir ilk! Programlarımıza kayıtlı başarılı lise öğrencilerimiz, kurumumuzun Yeditepe Üniversitesi ile ortaklaşa organize edeceği, Model United Nations (MUN / Model Birleşmiş Milletler) uygulamalarına katılıp, hem yurt içinde hem de yurtdışında yapılacak İngilizce tartışmalarda ve sosyal aktivitelerde bulunma şansına sahip olabiliyorlar.

Yurt içinde İstanbul Robert Kolejin’ de (RCIMUN), Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nde (HASALMUN), Koç Lisesi’nde (KOCMUN), ODTÜ’ de (ODTÜ MUN), Bilkent  Üniversitesi’nde (MUNBU), Yeditepe’de (YEMUN), Yurt dışında ise; Amerika’ da Harward Üniversitesi (USA Harvard Boston MUN), Londra’ da (LIMUN), İspanya’da (Harvard Madrid MUN), Rusya’da (SPIMUN) ve İtalya’ da (ROMUN) organizasyonlarına öğrencilerimiz katılma imkanına sahip olabiliyorlar.

Amerika’da Lise Değişim Programı

14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerimiz, Amerika’daki  iş ortağımız ICES’le ortaklaşa düzenlediğimiz yarım ya da tam akademik yıllık dönemler halinde uygulanan, Amerika Lise Kültürel Değişim Programlarımıza, ücreti karşılığında, devlet ve özel liselere katılabiliyorlar.