YDS Sınavı, ülkemizde Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatı ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi olarak yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavıdır. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Üniversitelerarası Kurul Dil Sınavı (ÜDS) ve Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (KPDS) yerine getirilmiş ortak sınavdır.

ENGLISH HOME SİZİ NASIL HAZIRLIYOR

Sınavda  karşılaşılabilecek tüm gramer konuları önceki yıllarda çıkmış gramer soruları ile karşılaştırılarak anlatılmaktadır. Gramer konularına bağlı sınavdaki bölümler örneklendirilmekte ve stratejiler belirlenmektedir.Derslere başladıktan 1 hafta sonra her pazartesi işlenen konuları pekiştirici tarama sınavı ve son 5 haftada da deneme sınavları yapılmaktadır.

Tüm bu çalışmaları kursiyerlerimize verdiğimiz özgün materyalimizle destekliyoruz.

SINAV İÇERİĞİ, RANDEVU, SONUÇ

YDS, yabancı dil bilgisini gramer, okuma, anlama ve kelime bilgisi açısından ölçen çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavdır.Güz dönemi ve ilkbahar dönemi olmak üzere yılda 2 defa yapılır Sınav  80 sorudan oluşur  ( yanlışlar doğruları götürmez )ve 150 dakika sürer. Sınav başvurusu ÖSYM nin sitesinden yapılmaktadır.

Sınav sonucu sınav tarihinden en erken 6 gün sonra açıklanır.

e-YDS=Elektronik Yabancı Dil Sınavı, yani YDS sınavının elektronik ortamda yılda 12 defa yapılan eşdeğer versiyonudur.